Image1\ Image2\

MTVA hivatalos logóA Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara próbajátékot hirdet. Április 9-éig lehet jelentkezni.

A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara próbajátékot hirdet

I. trombita munkakörre piccolo kötelezettséggel

határozott idejű munkaszerződéssel

Várjuk mindazon képzett zenekari művészek jelentkezését, akik
    felsőfokú zenei végzettséggel (minimum szakirányú BA diploma);
    és zenekari tapasztalattal rendelkeznek.

Jelentkezéshez szükséges dokumentumok:

  • szakmai önéletrajz elérhetőség megadásával
  • szakirányú végzettséget igazoló dokumentum

A jelentkezéseket 2015. április 9-ig kérjük megküldeni a [email protected] e-mail címre.

Az alkalmazás feltétele:
A zenekari próbajáték teljesítése.
A próbajátékra csak a jelentkezésük alapján kiválasztottak kapnak meghívást.

A próbajáték időpontja és helyszíne: 2015. április 24. 11:00 - MR 6-os stúdió

I. forduló – paraván mögött

  • J. Haydn: Esz-dúr trombitaverseny - I-II. tétel
  • Bartók: A kékszakállú herceg vára  43 előtt 4 taktus- 44-ig
  • G. Mahler: V. szimfónia I. tétel  278-tól 293-ig

II. forduló - rögtön az első forduló után

Zenekari állások

  • J. S. Bach: Weihnachts Oratorium  I. Teil No. 8 Aria
  • J. S. Bach: Messe in h-moll Nr. 2 Chor
  • G. Mahler: V. szimfónia eleje 1 után 4-ig
  • Ravel: G-dúr zongoraverseny 2-től 3-ig
  • M.Muszorgszkij: Egy kiállítás képei - Promenade
  • Richard Strauss: Hősi élet 80-tól 82 után 7-ig
  • Sztravinszkij: Tűzmadár 90 után 3-tól 93-ig

                                           100-tól 105 után 5-ig

  • Sztravinszkij: Petruska - Balerina tánca

                                           Keringő 139-től 159-ig

  • Bartók: Concerto V. Finálé - I. trombita szóló (kijelölt rész)
  • Wagner: Parsifal - Előjáték

A zenekari állások kottáját a próbajátékra meghívott jelentkezők megtekinthetik a Magyar Rádió Zenei  Együttesek Irodáján, Patkó Csillánál előzetes megbeszélés alapján.
További információ: Patkó Csilla Tel.: 328-7182 ([email protected])
A zsűri fenntartja magának a jogot, hogy a szakmai kritériumoknak nem megfelelő jelentkezőket a próbajátékból kizárja.

Budapest, 2015. március 2.                                                                        Hamada Katalin
                                                                                                          ügyvezető  igazgató  s.k.